Poradnik

Jak wybrać stół bilardowy dopasowany idealnie do Ciebie?

 1. Najważniejszym kryterium przy wyborze stołu jest wielkość pomieszczenia, w którym ma się on docelowo znajdować. Pod uwagę wziąć należy wszystkie meble, stropy, filary, etc, które mogłyby utrudniać swobodę gry i ruchów.

  Rozmiary stołów Radley obrazuje poniższa tabela:
  Wielkość Wymiar stołu Zalecany rozmiar pomieszczenia
  7Ft 213 x 120 cm 493 x 400 cm
  8Ft 245 x 130 cm 525 x 410 cm
  9Ft 275 x 152 cm 555 x 432 cm

  Pamiętaj jednak, że zawsze masz możliwość zakupu krótszych kijów, które umożliwią Ci grę w mniejszych pomieszczeniach

 2. Kolejnym aspektem, którym musisz się kierować przy wyborze stołu jest materiał, z którego wykonany jest blat rozgrywający. Nasza firma oferuje stoły z blatem MDF oraz blatem kamiennym (łupek włoski).

  Jeśli jesteś bardziej zaawansowanym graczem, dla którego gra w pool bilarda nie jest nowością, lepszym wyborem dla Ciebie będzie blat kamienny. Gra na nim będzie zdecydowanie szybsza i precyzyjna.

  Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z bilardem, możesz wybrać blat wykonany z MDF-u. Gra na nim jest wolniejsza, jednak dla początkujących graczy nie stanowi to żadnego problemu. Pamiętaj także o tym, że stoły z takim blatem są zdecydowanie lżejsze.

 3. Kolejnym krokiem jest wybór koloru sukna. Istotnym czynnikiem jest tu estetyka oraz wystrój pomieszczenia. Do wyboru masz 3 kolory: zielony, czerwony i niebieski. Oczywiście na Twoje życzenie jesteśmy w stanie wykonać stół z blatem o innym wskazanym przez Ciebie kolorze. Kiedy zapoznasz się z powyższymi radami wybór stołu Radley stanie się dla Ciebie na pewno łatwiejszy. W zestawie otrzymujesz wszystkie niezbędne akcesoria do gry (kije, bile, trójkąt, szczotkę do sukna, kredę). Gdybyś miał jakiekolwiek pytania pamiętaj o tym, że nasi pracownicy służący fachową radą i opinią pozostają do Twojej dyspozycji.

 

Stół bilardowy zapewni Tobie, Twoim znajomym lub gościom Twojego lokalu mile spędzony czas i niezapomniane chwile. Ponadto stanowić będzie ciekawy element wystroju, nadając pomieszczeniu niepowtarzalny klimat. Stanowić może także dodatkowe źródło dochodu, które może zwrócić już się po około 2 miesiącach użytkowania!

Dzięki nakładkom będzie także z powodzeniem funkcjonować jako stół jadalny, stół do ping-ponga lub cymbergaja, co z kolei sprawia, że świetnie nada się także w ośrodkach użyteczności publicznej takich jak świetlice, ośrodki kultury etc.

do góry
Sklep internetowy Shoper.pl